5 nejlepších nástrojů pro odstranění zubního plaku Zdraví a wellness
Sdílet

Nedávná únava zubních kartáčků: O účinnosti elektrických kartáčků

Jsem zastáncem čistoty a pořádku ve všem, a to se týká i mé ústní dutiny, proto že jsem v podstatě trochu fanatická, když jde o čištění zubů. Věděli jste, že většina lidí stráví méně než minutu čištěním zubů? Neuvěřitelné! A tak, když jsem poprvé vyzkoušela elektrický kartáček, byla to láska na první pohled... nebo spíše na první vyčištění. Smějte se, jak chcete, ale rozdíl mezi manuálním a elektrickým kartáčkem je obrovský! To je jako přejít z používání staršího mobilního telefonu na nejnovější iPhone. S elektrickým kartáčkem se zuby cítí tak hladké a čisté, že se nikdy nebudete chtít vrátit k manuálnímu kartáčování. Ale co je nejdůležitější, pomáhá odstranit zubní plak...

A záchrana bělosti přichází na koníčku zvaném AirFloss

AirFloss je jedním z těch nástrojů, o kterém jsem se dozvěděla až nedávno, ale jsem ráda, že jsem jej objevila. Je to jako průkopník v boji proti zubnímu plaku. Jak funguje? Stříká mezi zuby malé vzduchové výbuchy s kapkami vody nebo ústní vody. Zní to divně, ale funguje to! Můžete si to představit jako mini tlakovou myčku pro vaše zuby...a je to tak zábavné používat. Jsem si skoro jistá, že moje rodina si myslí, že jsem se zbláznila, když mě vidí smát se sama pro sebe v koupelně. Ale víte co? Mým zubům se to líbí.... a mým dásním také. A koneckonců, zdravé dásně jsou také důležité, jak víme, přeci jen mají za úkol držet naše zuby na svém místě, že?

Nejen čistí, ale také bieli: Zázračný prášek aktivního uhlí

Může vypadat strašidelně, když si čistíte zuby černým práškem, ale výsledky stojí za to! Aktivní uhlí je přirozený bělící agent, který může odstraňovat skvrny a plak z zubů. A navíc, protože je to přírodní, nemusíte se starat o chemické látky. Zkuste to sami a uvidíte, jak vaše zuby vypadají běleji po jen několika použití. Vím, že to zní neuvěřitelně, ale věřte mi, je to pravda! Představte si to jako jemné pískování vašich zubů. Ale nebojte se, nemělo by to být na zubech tvrdé ani hrubé. A pokud vás to strašidelné černé zbarvení odradí, nezoufejte, všechno se to hned vypláchne.

Můj nový kamarád v boji proti plaku: Zubní nit s kalcem

Chci se s vámi podělit o jeden z mých nejoblíbenějších nástrojů pro odstranění zubního plaku - zubní nit s kalcem! Ano, slyšeli jste správně, zubní nit s kalcem. Konec konců, jaké je lepší místo pro doplnění vápníku, než přímo mezi zuby, kde je to nejvíce potřeba? A věřte mi, tato zubní nit funguje jako kouzlo, protože je navržena tak, aby se přizpůsobila tvaru mezi zuby a odstraňovala plak efektivněji než běžná zubní nit. Je to jako mít svůj vlastní malý tým profesionálních čističů zubů právě v kapse! A co je na tom nejlepší?

Ať už vás trápí jakýkoli zubní plak, pamatujte, že v boji proti němu máme několik nástrojů. Ať už volíte elektrický kartáček, AirFloss, prášek s aktivním uhlím nebo zubní nit s kalcem, jsem si jistá, že naleznete svůj ideální spojenec. A vždy pamatujte - jste v tomto boji proti plaku ne sami. Jste součástí velké komunity lidí, kteří se snaží mít co nejčistší zuby. Tak pojďme do toho!

Jarmila Kovaříková

Jsem stomatoložka s více než dvacetiletou praxí. Vystudovala jsem Lékařskou fakultu v Hradci Králové, poté jsem se specializovala na stomatologii a dnes mám vlastní ordinaci. Moje práce je mým koníčkem, ráda pomáhám lidem a zlepšuji jejich úsměvy. Kromě toho ráda píšu články a blogy o péči o zuby a ústní hygienu.

Napsat komentář