Proč jsou keramické zuby ideální volbou pro seniory Zdraví a medicína
Sdílet

Proč právě keramické zuby

Možná uvažujete, proč jen byste měli zvolit keramické zuby. Ale já to mám opravdu jednoduché. Když Modrooký, můj sladký pejsek, ztratil svůj oblíbený žvýkací kost, nakoupila jsem mu nové z různých materiálů. A víte, jaký byl výsledek? On si vždy vybral ten keramický. Stále dokola. Možná se ptáte, co to má společného s naším tématem. No, já si myslím, že když keramický kost vydržel obrovskému tlaku čelisti mého psa, určitě vydrží i náročnému každodennímu životu ve vaší ústní dutině.

Biokompatibilita keramiky a její přínos pro zdraví

Už jste někdy slyšeli o biokompatibilitě? Je to něco, co znamená, jak dobře se nějaký materiál vypořádá s tím, že je v těle. Keramické zuby jsou právě pro svou vysokou biokompatibilitu ideální. Ve vaší ústní dutině tak nebudou způsobovat žádné nedobré reakce a nebudou ovlivňovat váš zdravotní stav. A to je dle mě jedno z nejdůležitějších kritérií, které by mělo rozhodování odborníků i pacientů ovlivňovat.

Estetický vzhled keramických zubů

Keramické zuby se navíc velmi přirozeně blýskají a vykazují podobné optické vlastnosti jako pravé zuby. V praxi to znamená, že pod světlem se chovají stejným způsobem jako vaše vlastní zuby. Zatímco některé jiné materiály mohou působit uměle, keramika se skvěle přizpůsobuje svému prostředí. A vážně, kdo by nechtěl mít krásný úsměv, který vypadá přirozeně? Je to jako vrátit čas zpět a znovu mít mladistvý úsměv.

Odolnost keramických zubů - mýtus či realita?

Keramické zuby jsou také velmi odolné. A já o tom mohu vyprávět. Jednou jsem na třídenní výlet do Prahy zapomněla svou zubní protezi na nočním stolku. A víte, kdo jí našel? Ano, můj věrný Modrooký. Když jsem se vrátila, našla jsem keramický zub v jeho pelíšku. Přestože je můj pes zvyklý žvýkat na vše, co mu přijde pod tlapky, zub byl stále jako nový. Takže můžu z vlastní zkušenosti potvrdit, že odolnost keramických zubů rozhodně není jen prázdným tvrzením.

Snadná údržba keramických zubů

Co se týče údržby, keramické zuby jsou opravdu snadné na péči. Jejich povrch je hladký a nemá žádné nerovnosti, což znamená, že se na nich hůře usazují bakterie a nečistoty. Doma na ně postačí používat běžnou zubní pastu a zubní kartáček, a pokud pravidelně navštěvujete svého zubaře, měli byste mít krásný a zdravý úsměv po dlouhá léta.

Ohleduplnost k životnímu prostředí

Moje srdeční záležitost je také ohleduplnost vůči naší planetě. A víte, co je na keramických zubech skvělé? Jsou ekologicky šetrné! Keramika je plně recyklovatelný materiál a její výroba je méně náročná na životní prostředí než výroba zubů z jiných materiálů. Takže když si vyberete keramické zuby, nejenže budete mít nádherný a zdravý úsměv, ale také pomůžete naší planetě. To je přece úžasné, ne?

Závěrečné myšlenky

Tak co, přesvědčila jsem vás o výhodách keramických zubů? Doufám, že ano. Jsou odolné, krásné, snadno se o ně pečuje a ještě k tomu jsou ekologické. Co víc byste si mohli přát? Navíc si myslím, že pokud máte štěstí na tak skvělého pejska, jako je můj Modrooký, který vám zuby nerozhází po celém domě, tak je to prostě ideální volba pro každého, kdo chce mít bezstarostný a krásný úsměv. Tak tedy, neváhejte a zvažte keramické zuby jako váš další krok k zdravějšímu a šťastnějšímu úsměvu!

Lenka Kučerová

Jsem Lenka Kučerová, zkušená specialistka na stomatologii se sídlem v Teplicích. V oboru působím již více než 7 let a specializuji se na preventivní dentální péči. Jsem také autorkou řady článků zaměřených na péči o zuby. Kromě své práce mám ráda fotografování, cestování a kreslení.

Napsat komentář