Jak vypadají zuby po sundání rovnátek? Zdravotnictví a wellness
Sdílet

Vývoj zubů po sundání rovnátek

Popravdě, to je něco, co mě vždycky fascinovalo. Jak to asi je, když si sundáte rovnátka a poprvé se po dlouhé době podíváte do zrcadla. Na to, jak úžasné výsledky mohou přinést rovnátka. Ale jak vypadají zuby poté, co je sundáte? Dnes se společně ponoříme do této otázky.

Dobře, můj příběh...takže, vzlétnou i mé zuby do nebeské krásy a bílosti jako ty letecké kosmické rakety? Než jsem si nechal nasadit rovnátka, můj dentista mi řekl, že můžete očekávat velmi dramatické výsledky. Ale i tak jsem byl napjatý. A právě toto napětí nad výsledkem může být někdy příčinou tolika obav. Obavy, zda budou zuby vypadat tak, jak je očekáváme, zda se náš jídelníček změní a zda se dokážeme úplně zbavit pocitu cizího tělesa v ústech, který rovnátka nesporně způsobují.

Změna vzhledu zubů po sundání rovnátek

Jakmile odstraníte rovnátka, zjistíte, že vaše zuby mají cosi nového, fascinujícího. Jsou rovné a zdají se být dokonale vyskládané jako zářezy na klíč. Bez ohledu na to, jaké rovnátka jste měli - kovová, keramická, nebo třeba invasilign, jedno mají všechny společné, mění tvar a celkový vzhled vašich zubů.

A přestože se stále musíte vyrovnávat s určitým nepohodlím - nový tvar vašich zubů, tedy nové uspořádání v ústech, vás nutí přeorganizovat váš jazyk a rty na nové pozice - tak pocit, že máte po letech opět svobodný úsměv bez jakýchkoli překážek, stojí za to.

Údržba zubů po sundání rovnátek

Rovnátka, ať už kovová nebo neviditelná, vám dodají úžasné sebevědomí, až na ty malé nevýhody, jako je například obtížnější čištění zubů. Přestože většina z nás by si přála, aby se po sundání rovnátek mohla vrátit do své původní rutiny, to prostě není možné.

Můj dentista mi řekl, že po sundání rovnátek potřebuji více času na čištění zubů. Tím chtěl říci, že čištění zubů by mělo být důkladnější a mělo by se věnovat větší pozornost detailům než dříve. Moje manželka Marie mi často připomíná, jak je důležité dbát na správnou ústní hygienu a nepodceňovat ji, ať už máme rovnátka či ne.

Úsměv po sundání rovnátek

A teď se dostáváme k vrcholu naší cesty - úsměvu. Jak moc se změní úsměv, pokud vám sundají rovnátka? Ten pocit, když poprvé po sundání rovnátek usmíváte sebe sama do zrcadla, je naprosto neskutečný. Je to jako reunie se starým přítelem, kterého jste dlouho neviděli. A ten starý přítel je váš vlastní úsměv.

Ten pocit je skutečně neopakovatelný. Jakkoliv měla Marie obavy z toho, jak moje tvář po změně vypadá, když se usmívám, po sundání rovnátek se její obavy vytratily. Můj úsměv byl mnohem čistší, byl zářivý a hlavně zdravý a rovný. Bylo to jako kdybych se znovu zrodil.

Je tedy jasné, že sundání rovnátek může být velmi radostnou událostí pro mnohé z nás. A i když se hodně věcí změní, myslím, že máme všechny důvody se na tu změnu těšit. Bez ohledu na to, jaké obavy nebo předsudky možná máte, úsměv po sundání rovnátek je vždy stojí za to.

Jarmila Kovaříková

Jsem stomatoložka s více než dvacetiletou praxí. Vystudovala jsem Lékařskou fakultu v Hradci Králové, poté jsem se specializovala na stomatologii a dnes mám vlastní ordinaci. Moje práce je mým koníčkem, ráda pomáhám lidem a zlepšuji jejich úsměvy. Kromě toho ráda píšu články a blogy o péči o zuby a ústní hygienu.

Napsat komentář