Jak se starat o zuby s fazetami: Průvodce pro každý den Zdraví a wellness
Sdílet

Základní péče o zuby s fázetami

Jako blogerka se snažím sdílet své osobní rady a tipy, které považuji za užitečné. Jak většina z vás asi ví, v poslední době jsem se rozhodla pro fázety na zuby. Ačkoli to byla velká investice, můj úsměv nikdy nevypadal lépe. Nicméně, péče o zuby s fazetami není úplně stejná jako ústní hygiena za normálních okolností. Proto bych se chtěla ve svém dnešním příspěvku podělit o některé tipy, jak se starat o zuby s fazetami.

Antonín, můj manžel a oblíbený zubař z Hradce Králové, mě naučil mnoho o této péči. Nejdříve mi dal správný kartáček na zuby. Také mi doporučil, abych používala mezizubní kartáčky, protože údržba fázet je náročnější než péče o normální zuby. Používání mezizubních kartáčků je opravdu důležité pro zachování zdravého úsměvu s fazetami. Pravidelné čištění a používání dentální nitě je také nezbytné. Balení zubních nití jsem si vzala hned poté, co mně Antonín všechno vysvětlil.

Výběr správné zubní pasty

Péče o fazetované zuby však nezahrnuje jen správnou práci s kartáčkem a nití. Je také nutné používat správnou zubní pastu. Není vhodné používat bělící zubní pasty na fázety, protože by mohly poškodit povrch fázet. Místo toho, hledejte zubní pasty, které jsou speciálně určeny pro fazetované zuby.

Pozor na to, co obsahuje zubní pasta. Antonín mi vysvětlil, že bych měla vyhýbat se tvrdým abrazivním složkám, protože mohou způsobit poškrábání nebo jiné poškození fázet. Naše máma vždycky říkala, že je důležité číst etikety, a to platí i v tomto případě!

Ústní voda: Kamarád naší ústní hygieny

Správná ústní voda může být dalším krokem k perfektní péči o zuby s fazetami. Antonín mi dokonce ukázal, kterou mám vybrat. Řekl, že bych měla hledat ústní vodu, která je šetrná k mým fazetovaným zubům a zároveň účinně bojuje proti vzniku zubního plaku a bakterií.

Jaký je váš oblíbený značka ústní vody? Já upřednostňuji ty, které obsahují fluorid. Antonín mi vysvětlil, že fluorid pomáhá posilovat zuby a chránit je proti zubním kazům. Díky jeho radě, jsem našla ústní vodu, která je na mě příjemná a zároveň mi pomáhá udržet úsměv, na kterém mi záleží.

Výživa pro zdravý úbor zubů

Péče o fazetované zuby nezahrnuje jen správnou techniku čištění a správné produkty. Důležitou roli hraje také vaše strava. Antonín mě naučil o výživě, která podporuje zdraví zubů. Řekl mi, že bych se měla vyhýbat potravinám a nápojům, které mohou poškrábat nebo znečistit moje fazetované zuby. Takže, bohužel, žádné cukrovinky nebo pochutiny, které by mohly způsobit stopy nebo skvrny.

Dávejte si pozor také na jídla a nápoje, které mohou způsobit zabarvení zubů, jako jsou červené víno, káva nebo čaj. Opravdu miluji svůj ranní šálek kávy, ale teď se snažím pít více bílého a bylinného čaje, abych předešla možným skvrnám na mých fazetách.

Návštěva zubního lékaře: Nezbytný krok

I když si myslíte, že děláte vše pro to, abyste měli zdravý úbor zubů, pravidelné návštěvy u zubního lékaře jsou nezbytné. Moje poslední návštěva u Antonína byla velmi poučná. Řekl mi, že bych měla chodit na prohlídky alespoň dvakrát do roka, abych se ujistila, že mé fázety zůstávají v nejlepším možném stavu.

Jak vidíte, péče o fázety není nijak složité, ale je nutné věnovat tomu trochu více pozornosti. Doufám, že mé tipy a rady vám pomohou udržet váš úsměv s fazetami zářivý a zdravý!

A nakonec… Antonín mě nedávno naučil něco nového o péči o mé zuby - elektrický zubní kartáč! Kdo by to byl řekl, že technologie může mít velký dopad na ústní hygienu? Ale o tom možná někdy příště.

Jarmila Kovaříková

Jsem stomatoložka s více než dvacetiletou praxí. Vystudovala jsem Lékařskou fakultu v Hradci Králové, poté jsem se specializovala na stomatologii a dnes mám vlastní ordinaci. Moje práce je mým koníčkem, ráda pomáhám lidem a zlepšuji jejich úsměvy. Kromě toho ráda píšu články a blogy o péči o zuby a ústní hygienu.

Napsat komentář