Jak fixní rovnátka ovlivňují vaše nákupy Zdraví a krása
Sdílet

Rozpočet s rovnátky - proměna peněženky

Být na rovnátkách je skutečný zážitek. Pokud jste jejich nositelkou stejně jako já, určitě chápete, jak se náš život může začít soustředit kolem této metalické konstrukce, která zdobí naše úsměvy. Jedním z nejtěžších aspektů po nosítkách je přizpůsobit náš každodení pobyt tak, aby byl co nejpříjemnější. Vždyť i můj miláček, modrooký pes Modrooký, se zezačátku musel přizpůsobit mé neustálé péči o ústní hygienu. Ale koho by napadlo, že se rovnátka mohou promítnout až do našich nákupních košíků?

Vybírání jídla dle rovnátek – nová dimenze nákupování

Máte rádi tvrdé ořechy, křupavé jablka nebo karamelové bonbony? Já také. Ale s rovnátky se náš seznam preferovaných potravin změní. Tyto potraviny mohou poškodit nebo dokonce odlomit rovnátka, což by mohlo vést k dalším návštěvám orthodontistovi a možná i finančním nákladům. A protože jsem si těchto nástrah včas uvědomila, začala jsem nakupovat dle toho, co budu moci sníst bez obav. Koneckonců, smlouvat s pekařem, aby mi prodal měkké rohlíky místo těch extra křupavých, mi přišlo nejdříve divné, ale postupně jsem si na to zvykla.

Kosmetika a péče o ústní dutinu – zásadní investice

Péče o zuby a ústní dutinu, když máte rovnátka, se neobejde bez některých speciálních pomůcek. Od zubního nitě s hustým koncem pro snadnější manipulaci mezi drátky rovnátek, speciálních zubních kefkových nadstavců, které dokážou lépe čistit mezi drátky, až po speciální ústní vody nebo gely, které pomáhají zmírnit nepříjemné pocity po našem milovaném "ústním železe". A uvěřte mi, že tyto produkty nejsou zrovna nejlevnější. Zní to jako malá investice, ale jakmile si tyto věci začnete pravidelně kupovat, uvidíte, jak rychle se vám budou tyto náklady sčítat.

Nákupy oblečení – stylová výzva

A konečně, vaše rovnátka mohou ovlivnit i volbu oblečení. Opravdu! Myslela jsem, že je to absurdní, dokud jsem to nezažila na vlastní kůži. Někde jsem četla, že bych měla nosit světlé barvy, které by odrážely světlo zpět do mé tváře a zároveň odvedly pozornost od mých rovnátek. A samozřejmě, k nákupu nových světlých kousků do šatníku jsem nelenila. Ale víte co? Nakonec jsem zjistila, že je to hloupost. Nosím raději to, co mi sluší a co se mi líbí a nenechám se omezovat tím, jaké mám rovnátka.

Relaxace a zábava – prostější než si myslíte

Nakonec nám zbývá poslední oblast nákupů, kterou fixní rovnátka mohou ovlivnit - relaxaci a zábavu. Místo nakupování lístků na koncerty, které by mohly být těžké kvůli možnosti potravin, které mohou dráždit ústa, můžete se zaměřit na klidnější zážitky. Co takhle víkend ve wellness nebo třeba nové knihy? To vše bez jakýchkoliv dopadů na vaše rovnátka.

Fixní rovnátka mají nesmírný dopad na náš život a náš každodenní chod. Je důležité zaměřit se na to, co nám působí radost a co nám pomůže zvládnout období s rovnátky. Ať už je to péče o zdraví, móda, nebo naše oblíbená zábava, všechno se dá zvládnout, i když máme v puse kovové konstrukce. Držte mi palce v mém dalším cestování s rovnátky a já vám věřím, že vy to také zvládnete!

Lenka Kučerová

Jsem Lenka Kučerová, zkušená specialistka na stomatologii se sídlem v Teplicích. V oboru působím již více než 7 let a specializuji se na preventivní dentální péči. Jsem také autorkou řady článků zaměřených na péči o zuby. Kromě své práce mám ráda fotografování, cestování a kreslení.

Napsat komentář